Оғир атлетикачи эронли муслималар
Бисмиллаҳир Роҳманир Роҳийм.
Аллоҳ таолога битмас-туганмас ҳамду санолар бўлсин.
Пайғамбаримизга мукаммал ва батамом салавоту дурудлар бўлсин.
Эрон оғир атлетика федерацияси иккита оғир атлетикачи муслималар – Элҳам Хоссейни ва Ҳафиз Гашгайни халқаро оғир атлетика федерацияси (IWF) комиссиясига номзодлар ичидан танлаб олинди. Эндиликда икковлари Халқаро оғир атлетика федерацияси аъзоси сифатида фаолият олиб боришади. Элҳам Хоссейни Туркиядаги Наим Сулаймон ўғли хотирасига бағишланган халқаро турнирда аёллар ўртасида оғир атлетика бўйича мамлакат спорт тарихида биринчи медални қўлга киритди. Ҳафиз Гашгай эса 1979 йилги Ислом инқилобидаги ғалабадан кейин 55 кг вазн тоифасида медални қўлга киритган биринчи оғир атлетикачи ҳисобланади. Эрон оғир атлетика федерецияси котиби Муҳсен Бейранванд спортчилардан иборат комиссия тузишни таклиф қилди. Шунингдек, у IWF мураббийлар қўмитасининг аъзоси. Халқаро оғир атлетика федерацияси комиссиясининг биринчи муддати 2020 йили 1 сентябрда бошланади ва Токио олимпиадасидан кейин тугайди.
Манба: https://ru.irna.ir.